در این پست به معرفی مسابقات برنامه نویسی داخلی پیش رو با اولویت زمان میپردازیم. برگزاری هرچه بیشتر این مسابقات قطعا موجب افزایش شور و هیجان برنامه نویسی در کشور میشود و میتوان آینده روشنی برایشان ترسیم کرد.


توصیه به شرکت کنندگانی که میخواهند بطور حرفه ای مسابقات برنامه نویسی را دنبال کنند علاوه بر شرکت هرچه فعال تر در مسابقات، مطالعه بیشتر الگوریتم ها ، کتاب خانه های زبان های برنامه نویسی و حل مسائل مفهومی و دشوار به تعداد بیشتر است. بدیهی است که هیچ کدام از شرکت کنندگان کنکور با تکنیک های تست زنی از پس تست های مبحث ای مثل انتگرال بر نیامده اند و قطعا برای پیشرفت قطعی و مداوم بجز خود مسابقه دادن نیاز به مطالعات بیشتری هم میباشد.


مسابقه اینترنتی شهید بهشتی که در تاریخ 8 آبان برگزار میشود برای اطلاعات بیشتر به و ثبت نام به وبگاه ACM.blog.ir مراجعه کنید.


مسابقه اینترنتی دانشگاه شیراز که در تاریخ 15 آبان برگزار میشود برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه ACM.blog.ir مراجعه کنید.


مسابقه دانشگاه امیرکبیر که در تاریخ 23 آبان برگزار میشود .این مسابقه در واقع مسابقه انتخابی دانشگاه امیرکبیر هست که چندین سال در سطح بالایی به صورت کشوری برگزار میشود روال همیشگی مسابقه اینطور بوده که حضوری برگزار شود اما امسال با همکاری های صورت گرفته ، همزمان نسخه انلاین ای هم برای تیم هایی که امکان شرکت در مسابقه حضوری ندارند درنظر گرفته شده برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وبگاه ceit.aut.ac.ir/acmicpc مراجعه فرمایید.


مسابقه دانشگاه آزاد قوچان این مسابقات با پشتوانه خوبی و به صورت حضوری در تاریخ 29 آبان برگزار میشود علاوه بر دانشجویان امکان حضور دانش آموزان نیز فراهم شده و همچنین نحوه اهدای جایزه این مسابقه در نوع خود جدید و برای افزایش شانس و انگیزه شرکت کننده گان رده های پایینتر مناسب هست. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به acm.iauq.ac.ir مراجعه فرمایید.


مسابقه اینترنتی دانشگاه تهران که در تاریخ 6 آذر به عنوان آخرین مسابقه اینترنتی برگزار میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه ACM.blog.ir مراجعه کنید.


مسابقه منطقه ای غرب آسیا که در تاریخ 28 آذر ماه برگزار میشود و تیم برتر این مسابقه مجوز حضور در World Final 2015 مسابقات ICPC-ACM که امسال در مراکش برگزار میشود را بدست می آورد.


مسابقه دانشگاه آزاد لاهیجان چهارمین دوره از مسابقات آزاد لاهیجان در 6 ام اسفند ماه امسال برگزار میشود. سه دوره قبلی این مسابقات در سال های 89 ، 91 و 92 در سطح کشوری برگزار شده است برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه acmlahijan.ir مراجعه فرمایید.